Spektakularne zwycięstwo Lechii Gdańsk

Wynikiem 3:1 dla Lechii Gdańsk zakończył się sobotni mecz

Nowy sezon Ekstraklasy 2016/2017 na Stadionie Energa Gdańsk rozpoczął się spektakularnym zwycięstwem Lechii Gdańsk. Biało-Zieloni pokonali Wisłę Kraków 3:1.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowała Lechia Gdańsk, która już w pierwszych minutach meczu stworzyła kilka sytuacji pod bramką rywali. Pierwszy gol dla Biało-Zielonych padł w 30. minucie po strzale Sławomira Peszki, piłkę do bramki posłał Falvio Paixao.

Druga połowa obfitowała w gole - w 57. minucie Wisła Kraków zdołała doprowadzić do wyniku 1:1, jednak już w 68. minucie prowadzenie Lechii dał kolejny gol Falvio Paixao, a w 89 minucie na 3:1 podwyższył Marco Paixao.

Tym samym Lechia Gdańsk utrzymała dobrą passę w grze na Stadionie Energa Gdańsk! Kolejne spotkanie w Gdańsku 12 sierpnia o 18.00 Biało-Zieloni zmierzą się z Koroną Kielce.