Remis 1:1 na Stadionie Energa Gdańsk

Ostatni mecz I rundy sezonu zasadniczego

W ostatnim meczu I rundy sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 na Stadionie Energa Gdańsk.

Już od pierwszych minut na boisku gdańskiego stadionu było naprawdę gorąco - pierwsza bramka padła już w 9. minucie po strzale Rafała Wolskiego. Szansa na kolejne gole dla Biało-Zielonych pojawiała się kilkukrotnie, jednak Pogoń Szczecin wychodziła z nich obronną ręką. Wyrównanie wyniku do 1:1 nadeszło w 45. minucie, kiedy to po faulu rzut karny wykorzystał Adam Frączczak.

Druga połowa gry była mniej dynamiczna, mniej było też sytuacji podbramkowych. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Lechia Gdańsk swoje kolejne spotkanie rozegra na Stadionie Energa Gdańsk już 19 listopada o 20.30 z Wisłą Płock.