Rekord frekwencji podczas meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań

26 054 kibiców to rekord frekwencji tego sezonu Ekstraklasy

Zwycięstwo Lechii Gdańsk nad Lechem Poznań 2:1 oraz rekord frekwencji tego sezonu w Ekstraklasie - niedziela, 18 września dostarczyła Moc Wrażeń!

Pierwsze 30 minut meczu obfitowało w spięcia pomiędzy piłkarzami obydwu drużyn. Pierwszy gol padł dopiero w 35. minucie. Celny strzał Marcina Robaka spowodował, że Lech Poznań wysunął się na prowadzenie 1:0, jednak wynik ten został szybko zmieniony. W 38. minucie piłkę do bramki posłał Marco Paixao. Na przerwę piłkarze schodzili do szatni z wynikiem 1:1.

Druga część gry obfitowała w sytuacje podbramkowe po obu stronach boiska, jednak ostatecznie wygrali Biało-Zieloni. W 87. minucie piłka po strzale Sławomira Peszki odbiła się od Macieja Wilusza i wpadła do bramki Lecha Poznań.

Lechia Gdańsk po 9. meczach zajmuje 2. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Kolejny mecz na Stadionie Energa Gdańsk już 24 września o 18.00, tego dnia Biało-Zieloni zmierzą się z Ruchem Chorzów.