POLSKO-GRECKA FETA NA PGE ARENIE

Mecz Polska-Grecja już 16 czerwca

Już po raz piąty Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegra towarzyskie spotkanie na PGE ARENIE. We wtorek, 16 czerwca, zawodnicy Adama Nawałki podejmą Greków, którzy wracają do Gdańska po trzech latach. Nad morzem szykuje się wielka piłkarska feta!
Od początku istnienia PGE ARENY polska reprezentacja grała w Gdańsku już 4 razy. Mecz z Niemcami we wrześniu 2011 roku, zakończony remisem 2:2, był pierwszym międzynarodowym spotkaniem piłkarskim na nowo otwartym wówczas stadionie. Rok później Polacy ulegli zawodnikom Urugwaju 1:3. W 2013 roku wygrali z Danią 3:2, a przed rokiem pokonali Litwę 2:1. We wszystkich tych spotkaniach padło łącznie aż 16 bramek, z czego połowę strzelili Biało-Czerwoni.
– Ta dobra statystyka tylko potwierdza, że PGE ARENA jest gościnnym domem polskiej reprezentacji. Jak widać, naszym zawodnikom dobrze gra się nad morzem, na stadionie w Gdańsku. Mam nadzieję, że spotkanie z Grecją da im nowe powody do satysfakcji i przyczyni się do budowania dobrej atmosfery w ekipie, a kibicom dostarczy wielu wyjątkowych przeżyć – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki Arena Gdańsk Operator. – Mecze Reprezentacji to ważny punkt w kalendarzu imprez na PGE ARENIE. Biało-Czerwoni grają u nas regularnie. Każde międzynarodowe spotkanie jest okazją, by z myślą o kibicach ściągających do Trójmiasta z Polski i zagranicy urządzić prawdziwe piłkarskie święto – dodaje Tomasz Kowalski.
Statystyka wszystkich dotychczasowych piłkarskich spotkań Polski z Grecją również wypada na korzyść Biało-Czerwonych. W 16 meczach Polacy wygrywali 10 razy. Na koncie mają po 3 remisy i przegrane. Dla Greków mecz 16 czerwca będzie kolejnym występem w Gdańsku. Na PGE ARENIE zagrali podczas UEFA EURO 2012. W ćwierćfinale mistrzostw, rozegranym 22 czerwca 2012 roku, przegrali z Niemcami 2:4. Na tamto spotkanie przyjechało ponad 5 tysięcy greckich kibiców, których doping i wspaniała zabawa na Długim Targu w Gdańsku pozostały jednym ze wspanialszych trójmiejskich wspomnień z EURO 2012.

PGE ARENA Gdask greccy kibice na PGE ARENIE

Newsletter

Formularz kontaktowy