Podsumowanie meczu Polska - Holandia

Frekwencja podczas meczu dopisała - na Stadion Energa Gdańsk przybyło 40 392 osób!

Mecz towarzyski z Holandią zakończył się wynikiem 1:2 dla drużyny Oranje.

Pierwszą połowę meczu zdominowali Holendrzy, stworzyli kilka groźnych sytuacji pod polską bramką. Z opresji Biało-Czerwonych ratował Wojciech Szczęsny, który jednak uległ w 33. minucie strzałowi Vincenta Janssena. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1 dla Holandii.

W przerwie selekcjoner polskiej kadry, Adam Nawałka dokonał kilka zmian w zespole. Za Łukasza Piszczka wszedł Thiago Cionek, a za Jakuba BłaszczykowskiegoBartosz Kapustka.

Drugą część Polacy zaczęli ofensywnie i w 60. minucie udało się przebić przez holenderski mur. Artur Jędrzejczyk strzelił bramkę główką po dośrodkowaniu Arkadiusza Milika. Kolejne próby polepszenia wyniku przez Biało-Czerwonych nie przyniosły efektów. W 76. minucie po mocnym strzale Georginio Wijnalduma piłka ponownie wylądowała w polskiej bramce. Wynik 1:2 Holendrzy utrzymali do końca spotkania.

Dla Polaków był to przedostatni sprawdzian przed Euro 2016. Ostatni mecz towarzyski rozegrają 6 czerwca w Krakowie, gdzie zmierzą się z Litwą. Pierwszy mecz Biało-Czerwonych podczas Euro 2016 już 12 czerwca, zagrają z Irlandią Północną. Holendrzy nie zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Na szczęście kibice dopisali i licznie stawili się w środowe popołudnie na Stadionie Energa Gdańsk - frekwencja wyniosła 40 392 osób. Kibice zagrzewali piłkarzy do walki gromkimi śpiewami, brawami i meksykańską falą!