Pierwszy w historii Lotto Ekstraklasy mecz z wykorzystaniem systemu VAR

Historyczny mecz na Stadionie Energa Gdańsk

Sobotni mecz na Stadionie Energa Gdańsk był pierwszym spotkaniem, w którym wykorzystano system wideoweryfikacji. Sędzia Szymon Marciniak skorzystał z niego dwa razy przy kontrowersyjnych bramkach strzelonych przez Cracovię. Finalnie Cracovia wygrała z Lechią Gdańsk 1:0.

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco. Gospodarze mocno atakowali, a Cracovia momentami musiała panicznie bronić się w swoim polu karnym. Świetną szansę na strzelenie bramki miał Grzegorz Kuświk, ale piłka odbiła się od Marco Paixao. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy w dobrej sytuacji znalazł się Milos Krasić, ale zamiast od razu oddać strzał próbował przyjmować piłkę i ułatwił interwencję dobrze broniącemu Adamowi Wilkowi.

W drugiej połowie po raz pierwszy został użyty system VAR. Sędzia po weryfikacji anulował dwie bramki strzelone przez Cracovię. W pierwszej sytuacji po zagraniu Jaroslava Mihalika piłkę do siatki skierował Piątek, okazało się jednak, że był na spalonym i bramka nie została zaliczona. Pod koniec spotkania do siatki ponownie trafił Piątek, ale i tym razem sędzia sprawdził sytuację i słusznie dopatrzył się pozycji spalonej. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 dla Cracovii.