Pierwsze Derby Trójmiasta na Stadionie Energa Gdańsk

Derby #NaStadionie #EnergaGdansk

W Lany Poniedziałek, 17 kwietnia rozegrane zostały pierwsze Derby Trójmiasta na Stadionie Energa Gdańsk. Biało-Zieloni przypieczętowali inauguracyjne spotkanie wygraną i wrócili na trzecie miejsce w tabeli.

29 kolejka Lotto Ekstraklasy okazała się szczęśliwa dla Lechii Gdańsk, która pokonała przed własną publicznością Arkę Gdynia 2:1. Spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk obejrzało ponad 28 tysięcy kibiców. Były to 37 derby w historii Trójmiasta, jednak pierwsze na bursztynowym obiekcie.

Gola na 1:0 dla Biało-Zielonych zdobył w 27 minucie Marco Paixao, a wynik podwyższył w drugiej połowie Sławomir Peszko. Kontaktową bramkę dla Arki strzelił Dominik Hofbauer. Goście walczyli do końca, jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania. Gospodarze zapewnili sobie 3 punkty przy wyjątkowym dopingu kibiców.

Lechia Gdańsk nadal ma szansę wejść do rundy finałowej z pozycji lidera. Natomiast Arkę Gdynia może czekać walka o utrzymanie w Ekstraklasie. Do końca fazy zasadniczej pozostała jedna kolejka, w której Lechia podejmie na wyjeździe Pogoń Szczecin.