PGE ARENA Gdańsk stadionem roku 2011!

PGE Arena Gdańsk zwyciężył w plebiscycie zorganizowanym przez portal Stadiony.net w konkursie Stadion Roku 2011.

Plebiscyt portalu Stadiony.net...

PGE Arena Gdańsk zwyciężył w plebiscycie zorganizowanym przez portal Stadiony.net w konkursie Stadion Roku 2011.

To druga edycja plebiscytu zorganizowanego przez portal. Głosowanie odbywało się od 1 stycznia do 13 lutego. Wzięło w nim udział blisko 12 tysięcy osób, które rozdysponowały w sumie 177885 punktów. Każdy głosujący mógł przyznać do 5 do 1 punktu dla wybranych aren. Głosowanie odbywało się nie tylko na stadiony wybudowane w Polsce. W sumie pod uwagę wzięto 27 obiektów z całego świata. Spośród głosujących 77% było mieszkańcami Polski, a reszta pochodziła z innych krajów – głównie Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

PGE Arena Gdańsk wygrał zdecydowanie, zdobywając ponad 32 tysiące głosów. Drugie miejsce, z o połowę mniejszym wynikiem, zajął stadion we Wrocławiu, również wybudowany na Euro 2012.

- Nie ujawnialiśmy w trakcie głosowania rozkładu punktów, ale teraz możemy już oficjalnie przyznać, że PGE Arena od pierwszego do ostatniego dnia była na pierwszym miejscu. Okazała się po prostu bezkonkurencyjna, a tak ogromnej różnicy punktów między pierwszym a drugim miejscem się nie spodziewaliśmy – stwierdził Michał Karaś, redaktor naczelny Stadiony.net.

Newsletter

Formularz kontaktowy