Pewne zwycięstwo Lechii Gdańsk nad Pogonią Szczecin

#Tutaj kibicuję

W ostatnim meczu Lotto Ekstraklasy na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni efektownie pokonali Portowców i zakończyli sezon występów przed gdańską publicznością. Lechici wygrali 4:0 po hat-tricu Marco Paixao i pożegnalnym golu Piotra Wiśniewskiego.

Lechia całe spotkanie grała na równym poziomie. Wyszła na prowadzenie już w 20 minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Wolskiego, piłkę do siatki skierował Paixao. Kilka minut później gospodarze mieli szansę zwiększyć prowadzenie, jednak Wolski strzelił w słupek z rzutu wolnego.

Wynik w 34 minucie podwyższył Paixao, zdobywając gola znów po dośrodkowaniu Wolskiego. W drugiej połowie Portugalczyk przypieczętował swój występ hat-trickiem i zrównał się liczbą bramek z napastnikiem Lecha Poznań - Marcinem Robakiem.

Pod koniec spotkania na murawie pojawił się Piotr Wiśniewski, dla którego był to ostatni mecz w barwach Lechii. Wiśniewski znakomicie pożegnał się z drużyną, strzelając decydującą bramkę, kilka minut po wejściu na boisko. Spotkanie z Pogonią było także ostatnim występem Mateusza Bąka, który również żegna się z gdańskim klubem.