Lechia pokonała Termalicę na Stadionie Energa Gdańsk

#Tutaj kibicuję

Lechia Gdańsk pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2-0 w 31. kolejce Lotto Ekstraklasy. Biało-Zieloni z powodzeniem rozpoczęli walkę w grupie mistrzowskiej. Od prowadzącego Lecha Poznań dzieli ich już tylko punkt.

Lechia Gdańsk od pierwszych sekund dominowała na boisku i już w trzeciej minucie piłkarze mogli cieszyć się z prowadzenia. Piłkę do siatki, po podaniu Marco Paixao, skierował Lukas Haraslin. W kolejnych minutach bramkarz drużyny z Małopolski dobrze bronił strzały Simeona Sławczewa, Sławomira Peszki i Rafała Wolskiego. Goście rzadko przedzierali się w pole karne Biało-Zielonych i nie mieli sytuacji strzeleckich.

Pod koniec pierwszej połowy Wolski popisał się precyzyjnym podaniem do Paixao, ten jednak został powstrzymany przez obrońców Bruk-Betu Termaliki. Tuż przed gwizdkiem znakomitą okazję do podwyższenia zmarnował też Sławczew, pudłując głową z kilku metrów.

W drugiej części spotkania gospodarze, podobnie jak w pierwszej połowie, szybko zadali cios gościom. Po znakomitym podaniu Sławczewa, Paixao stanął oko w oko z Dariuszem Trelą i efektownie go przelobował. Goście tylko chwilami utrzymywali dłużej piłkę na połowie Lechii. Biało-Zieloni jednak szybko przejmowali inicjatywę i kontrolowali grę. Dzięki temu utrzymali dwubramkowe zwycięstwo.

Kolejne spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się 14 maja. Lechia zagra z Koroną Kielce.