Lechia Gdańsk z kolejną wygraną na koncie

Wynikiem 3:0 zakończył się piątkowy mecz

Ostatni mecz Lechii Gdańsk w tym sezonie na Stadionie Energa Gdańsk zakończył się wynikiem 3:0. Dzięki zwycięstwu Biało-Zieloni znów są liderem LOTTO Ekstraklasy!

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się spokojnie i żadna z drużyn nie uzyskała przewagi. Dopiero w 30. minucie Flavio Paixao strzelił pierwszego gola dla Lechii Gdańsk.

Rozpoczęcie drugiej części meczu nie zwiastowała wielu goli, jednak w 59. minucie Grzegorz Kuświk celnie posłał piłkę do bramki podwyższając na 2:0. Po tej stracie Śląsk Wrocław nie podniósł się już do walki, a Biało-Zieloni wykorzystali okazję i w 90. minucie podwyższyli wynik na 3:0 po drugim w tym meczu golu Flavio Paixao.

W czasie meczu odbyła się również premiera albumu "Bursztynowy stadion", przygotowanego przez Kosycarz Foto Press KFP. Album, podsumowujący 5 lat działalności gdańskiego stadionu, można zakupić w recepcji FUN ARENY i wybranych księgarniach.

Kolejne spotkanie Lechii Gdańsk na Stadionie Energa Gdańsk 12 lutego 2017 o 18.00, będzie to mecz z Jagiellonią Białystok.