Lechia Gdańsk umacnia pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy

Pełne emocji spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk 3:2

W minioną niedzielę na Stadionie Energa Gdańsk Lechia Gdańsk wygrała z Piastem Gliwice 3:2

Biało-Zieloni szybko zdobyli przewagę i błyskawicznie zdobyli pierwszą bramkę. W 10. minucie po indywidualnej akcji gola strzelił Sławomir Peszko. Piast dosyć szybko otrząsnął się po utracie bramki i zabrał się za odrabianie strat, czego efektem był strzelony w 29 minucie gol gliwiczan. Uros Korun z bliska strzelił na bramkę golkipera Lechii, ten zdołał złapać piłkę, ale była ona już za linią bramkową i arbiter uznał bramkę. Od tego momentu spotkanie nabrało tempa, a kolejne sytuacje podbramkowe mieli m.in. Marco Paixao czy Michał Masłowski.

W drugiej połowie gdańszczanie dominowali w ofensywie. Piast Gliwice atakował rzadziej, ale w swoich próbach był bardziej konkretny. W 64. minucie przewagę na 2:1 dla gliwiczan zdobył Sasa Zievic oddając fantastyczny strzał w światło bramki Lechii. W ostatnim kwadransie gdańszczanie starali się doprowadzić do wyrównania wyniku. Swoją szansę dostali w postaci rzutu karnego po faulu Edvinasa Girdvainisego na Sławomirze Peszce, a sytuację wykorzystał Flavio Paixao. 86. minuta okazała się równie szczęśliwa dla Lechii Gdańsk z racji na kapitalny strzał z dystansu Flavio Paixao, który tym samym dał zwycięstwo Biało-Zielonym 3:2.

Warto dodać, że był to 100 mecz w Lotto Ekstraklasie Flavio Paixao, który uczcił swój jubileusz zdobywając dwie bramki, a dzięki zwycięstwu na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni utrzymali się w fotelu lidera LOTTO Ekstraklasy. Kolejne starcie w Gdańsku już 5 listopada z Pogonią Szczecin.