Lechia Gdańsk pokonuje Górnik Łęczną

Lechia Gdańsk utrzymała tytuł lidera Lotto Ekstraklasy

Wynikiem 3:0 zakończył się poniedziałkowy mecz Lechii Gdańsk z Górnikiem Łęczną na Stadionie Energa Gdańsk.

Biało-Zieloni byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, grę zaczęli jednak spokojnie, bez wielu akcji ofensywnych, co ośmieliło rywali. Zielono-Czarni doprowadzili do kilku akcji pod bramką Lechii Gdańsk, jednak żadna z nich nie zakończyła się golem. W 25. minucie gola dla Biało-Zielonych strzelił Marco Paixao po podaniu Grzegorza Kuświka.

Druga część gry toczyła się w szybszym tempie, a piłka znacznie częściej znajdowała się raz w jednym, raz w drugim polu karnym. Kolejna bramka padła jednak dopiero w 69. minucie po strzale Rafała Wolskiego. Na 3:0 podwyższył Lukas Haraslin, który trafił do bramki w 86. minucie.

Zwycięstwo nad Górnikiem Łęczną dało Lechii Gdańsk tytuł aktualnego lidera Lotto Ekstraklasy. Na kolejny, ostatni w tym roku kalendarzowym mecz na Stadionie Energa Gdańsk zapraszamy 9 grudnia o 20.30.