Lechia Gdańsk pokonała Wisłę Płock

Sportowa #MocWrażeń na stadionie

Biało-Zieloni rozbili na bursztynowym stadionie Wisłę Płock 3:0. Wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Bohaterem spotkania został Marco Paixao, który strzelił dwa gole.

Zdobycie pierwszej bramki ułatwił błąd bramkarza płocczan Seweryna Kiełpina, który wykorzystał Paixao. W 3. minucie Kiełpin niefortunnie odbił piłkę, ta wpadła prosto pod nogi napastnika Lechii. Drugi gol padł w 17. minucie. Po dośrodkowaniu Flavio Paixao, piłkę do siatki skierował głową Milos Krasić.

W doliczonym czasie pierwszej połowy kolejnego gola strzelił Marco Paixao. W 73. minucie na boisku pojawił się Sławomir Peszko, który wrócił po kontuzji. Trudno było się spodziewać, że po przerwie Nafciarze odmienią losy spotkania. Nie udało im się strzelić ani jednego gola. Dodatkowo ostatnie pół godziny grali w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę z boiska zszedł Igor Łasicki.