Lechia Gdańsk pokonała Ruch Chorzów 2:1!

Lechia Gdańsk niepokonana na Stadionie Energa Gdańsk!

Wynikiem 2:1 zakończyło się sobotnie spotkanie Lechii Gdańsk z Ruchem Chorzów. To bardzo ważna wygrana dla Biało - Zielonych, dzięki niej wciąż mają szansę na grę w pucharach Ligi Europejskiej.

Gra gospodarzy dostarczyła szczególnych emocji kibicom zwłaszcza w pierwszej połowie. W 25. minucie po dośrodkowaniu piłkę w bramce umieścił Grzegorz Kuświk. Była to 50. bramka Lechii w aktualnych rozgrywkach Ekstraklasy. Drugiego gola dla Biało - Zielonych strzelił Flavio Paixao w 35. minucie. W drugiej połowie Ruch Chorzów próbował odrobić straty - w 56. minucie Tomasz Podgórski doprowadził do wyniku 2:1, goście prezentowali agresywną grę, a jej wynikiem była czerwona kartka dla Michała Koja.

Na słowa uznania zasługuje gra pomocnika Milosa Krasića oraz bramkarza Vanji Milinkovića-Savića, który wybronił kilka groźnych strzałów na bramkę gospodarzy.

Podczas meczu nie zabrakło dodatkowych atrakcji - w strefie VIP można było spotkać drużynę Korsarze Trójmiasto Lacrosse Club. Najmłodsi kibice chętnie uczyli się jak grać w lacrosse.

Kolejny mecz Lechii Gdańsk już w środę. 11 maja o 20:30 na Stadionie Energa Gdańsk Biało - Zieloni zmierzą się z aktualnym liderem Ekstraklasy - Legią Warszawa.