Kolejne zwycięstwo Lechii Gdańsk!

Dobra passa Biało-Zielonych

Lechia Gdańsk wygrała kolejny mecz w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy! Tym razem na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni wygrali z Pogonią Szczecin 2:0.

Mecz był rozgrywany na najwyższym poziomie, gdańska drużyna zagrała dynamicznie i ofensywnie i opłaciło się. Zdecydowana dominacja Lechii doprowadziła do wielu akcji w polu karnym rywali z czego dwie zakończyły się sukcesem. W 9. minucie piłkę do bramki skierował Miloš Krasić, a w 67. minucie Grzegorz Wojtkowiak.

Na pochwałę zasługuje również defensywa Biało-Zielonych, dla Portowców była ona nie do przejścia. W drugiej połowie Pogoń Szczecin starała się odrobić stratę, jednakże dzięki skutecznej grze w defensywie oraz świetnej grze bramkarza Vanji Milinkovica-Savica, piłka omijała bramkę gospodarzy.

Z meczu zadowolony był również trener Piotr Nowak.

- Wbrew pozorom był to dla nas bardzo trudny mecz. Szybko stracona bramka nie zdeprymowała gości, którzy płynnie przechodzili z obrony do ataku i mądrze przetrzymywali piłkę. Przed przerwą mieliśmy pewne problemy z ustawieniem, ale mimo to stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji – skomentował mecz trener Nowak.

Kolejne mecze z grupy mistrzowskiej Lechia Gdańsk zagra na wyjeździe - 24 kwietnia z Piastem Gliwice, a 28 kwietnia z Lechem Poznań. Na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni zagrają ponownie 7 maja o 20:30 z Ruchem Chorzów.