Kolejna wygrana Lechii Gdańsk

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po raz kolejny w tym sezonie Ekstraklasy pokonała rywali. Mecz z Ruchem Chorzów zakończył się wynikiem 2:1 dla Biało-Zielonych.

Emocje towarzyszyły kibicom od początku, bowiem pierwsza bramka padła już w 6. minucie gry. Mocny i precyzyjny strzał do bramki Niebieskich oddał Sławomir Peszko. Na wynik 2:0 podwyższył Flavio Paixao w 13. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wawrzyniaka. Niestety w 34. minucie doszło do rzutu karnego i Rafał Grodzicki strzelił pierwszego gola dla Ruchu Chorzów. Na przerwę piłkarze schodzili z wynikiem 2:1 i wynik ten został utrzymany do końca meczu.

Dzięki wygranej Lechia Gdańsk na chwilę objęła prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Aktualnie, po rozegraniu 10 meczów przez wszystkie drużyny, Biało-Zieloni znajdują się na drugiej pozycji. Kolejne rozgrywki na Stadionie Energa Gdańsk dopiero 23 października o 15.30.