Dwanaście wygranych Lechii Gdańsk z rzędu na Stadionie Energa Gdańsk!

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Lechii Gdańsk

W 5. kolejce LOTTO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzyła się z Koroną Kielce. Biało-Zieloni odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie na murawie Stadionu Energa Gdańsk.

Mecz od pierwszego gwizdka arbitra był pełen emocji. Lechia Gdańsk od początku grała szybko i ofensywnie. W 20 minucie Grzegorz Kuświk strzelił pierwszego gola, dając prowadzenie Lechii 1:0. Kolejny skuteczny strzał oddał w 38 minucie Radek Dejmek, podwyższając prowadzenie Biało-Zielonych na 2:0.

Niedługo potem, w 40 minucie pomocnik Korony Kielce, Mateusz Możdżeń, z rzutu wolnego strzelił pierwszą bramkę dla Korony.

Druga połowa meczu również zapewniła moc wrażeń. Sytuację do umieszczenia piłki w świetle bramki mieli między innymi Wolski i Dejmek. W 70. minucie kielczanom udało się wyrównać wynik, tym razem Pape Diaw oddał mocny i skuteczny strzał głową. Szczęśliwa dla Lechii okazała się 86 minuta, kiedy to ostatnie słowo powiedział Grzegorz Kuświk strzelając ostatniego gola, tym samym zapewniając Biało-Zielonym zwycięstwo z Koroną Kielce 3:2.

Kolejne zmagania Lechii Gdańsk na Stadionie Energa Gdańsk, będzie można zobaczyć 28 sierpnia o godzinie 18.