4:2 dla Lechii Gdańsk w meczu na Stadionie Energa Gdańsk

Piłkarska #MocWrażeń na bursztynowym stadionie

Spektakularnym zwycięstwem Lechii Gdańsk zakończyło się sobotnie spotkanie z Cracovią na Stadionie Energa Gdańsk.

Początek meczu należał do gości, którzy już w 15. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Krzysztofa Piątka. Wyrównanie wyniku przyszło przed samą przerwą - piłkę do bramki posłał potężnym strzałem z 23. metra Ariel Borysiuk.

Remis dodał skrzydłom Biało-Zielonym i na początku drugiej połowy w 47. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym Flavia Paixao. W 58. minucie piłka ponownie wylądowała w bramce Cracovii, tym razem po udanej interwencji Grzegorza Kuświka. Goście jednak się nie poddali i w 70. minucie Krzysztof Piątek doprowadził do wyniku 3:2. Lechia 6 minut przed końcem spotkania przypieczętowała swoje zwycięstwo - Grzegorz Wojtkowiak strzelił bramkę i tym samym mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Biało-Zielonych.

Lechia Gdańsk pozostaje liderem w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Kolejne zmagania na Stadionie Energa Gdańsk przyniosą niewątpliwie kolejne wielkie emocje, gdyż w następnym spotkaniu Biało-Zieloni zagrają z Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się 19 marca o 18.00.