2:0 dla Lechii Gdańsk w meczu z Legią Warszawa!

Kolejna wygrana Lechii Gdańsk na Stadionie Energa!

Lechia Gdańsk zwyciężyła z Legią Warszawa - spotkanie na Stadionie Energa Gdańsk zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy! Wygrana oznacza, że Biało-Zieloni wciąż mają szansę na grę w pucharach Ligi Europy!

Legia Warszawa od pierwszego gwizdka mocno naciskała na bramkę gospodarzy, jednakże dzięki dobrej grze Lechii w defensywie, goście musieli obejść się smakiem. To właśnie Biało-Zieloni w 20. minucie strzelili pierwszego gola. Piłkę w bramce umieścił Sławomir Peszko.

W drugiej połowie Lechia Gdańsk podwyższyła prowadzenie na 2:0 - piłka wylądowała w bramce po strzale Milosa Krasicia w 50. minucie. Prowadzenie dodało Biało-Zielonym skrzydeł i przeprowadzali kolejne akcje w okolicach pola bramkowego gości. Legia Warszawa nie była w stanie odrobić strat.

Lechia znajduje się na 5. pozycji w tabeli Ekstraklasy. Ostatni mecz w tym sezonie rozegrają z Cracovią 18 maja o godzinie 18:00.